şık abiyeler
Uncategorized

Şık Abiyeler

Nişan, düğün, mezuniyet gibi en özel zamanlarda kadınlar tüm güzelliklerini ortaya çıkarmak isterler. Göz kamaştırıcı bir görünüm için öncelikle şık abiyeler seçilmesi gerekir. Tüm ihtişamlarını ortaya çıkarmak için ise uygun ayakkabı ve çanta kombini şarttır. Tabi en önemli hususlardan biri olan saç ve makyaj detayı da atlanmamalıdır.

Abiye elbiseler denildiğinde aklımıza öncelikle taşlar, pullar, payetler, sim işlemeler, parlak kumaşlar, şifonlar, gösterişli takılar ve saçlar gelir. Bu yıl bunların yanı sıra sade ve zarif şık abiye modelleri de göze çarpmakta. Sade ve zarif modeller genellikle gösterişli takı ve ayakkabılar ile kombinlenerek çarpıcı hale geliyor. Bu sezon nostaljik esintilerinde yer aldığı feminen çizgiler ön planda.

Asimetrik Abiye Modelleri

Bu yıl Hollywood tarzı bir şıklık söz konusu. Kadınlar kırmızı halıda yürümeye hazır bir tarza bürünüyor. Özellikle 1950lerin esintileri romantik bir hava yakalarken 1980lerin parıltısı da bizleri yakalayacak. Asimetrik kesimler dikkat çekiyor. Kollarda, eteklerde uygulanan asimetri hem modern bir hava kazandırıyor hem de farklılık yaratıyor.

Klasiklerden vaz geçemeyenlerdenseniz danteller yine revaçta. Şık tesettür abiye modellerinde dantel ayrıntılar oldukça sık karşımıza çıkıyor. Başörtülerinde şifonlar ve danteller tamamlayıcı olarak kullanılmış. Başta kullanılan taşlı broşlar, küçük taçlar en şık tesettür abiye modelleri için vazgeçilmez unsurlar.  Tesettür abiyelerde de parlak renklerin yanı sıra pastel tonlar, vizonlar, bejler, pudralar oldukça sık kullanılmış. Bunun yanı sıra metalik desenler ve hatta kumaşlarda ilgi odağı olacak.

Abiyelerde V Yaka Şıklığı

Davetlerin, düğünlerin, nişanların, mezuniyetlerin planlandığı şu günlerde kadınların birinci önceliği “Ne giyeceğim?” Bu yılın en trend modelleri içinde en göze çarpan V yaka şık abiye elbiseler. V yaka elbiseler özellikle şifon ve krep kumaşalar ile oldukça uyumlu. Hemen hemen her vücut tipine yakışan V yaka modeller en çok siyah ve koyu kırmızı tonlarına yakışıyor.

Abiye denilince ilk akla gelen, yerlerde sürünen etekler olur. Son yıllardaki abiye trendleri bunun aksini kanıtlamıştı. Mini abiyeler de özellikle gençler tarafından çokça kullanıldı. Bu yıl ise midi boy, diz ve dizin altı abiyeler podyuma çıkıyor. Farklı bir tarz arıyorsanız midi boy abiyelere mutlaka göz atmalısınız.