kına abiyesi
Uncategorized

Kına Abiyesi

Kına gecelerinin kendilerine özgü yöresel kıyafetleri de olsa bindallı, kına kaftanı vesaire gibi bu yöresel kıyafetlerin dışında kınalık abiye giymek isteyen birçok insan vardır. Bu insanların da imdadına yetişen bu modellerle birçok gelin adayımız geleneksek kıyafetleri ikinci elbise olarak tercih etmektedirler. Kına geceleri düğünlerin vaz geçilmezleri arasındadırlar. Birçok kişi en az düğün kadar kına gecelerine de oldukça önem vermektedirler ve bu önem verilen günlerde herkes oldukça güzel görünmek ister.

Kına Gecesi Abiyeleri İçin Öneriler

En özel ve en güzel görünmek istenilen bu gece de kına abiyesi tercihlerinizi sakın aceleye getirmeyin. Daha sonra pişmanlık yaşamak istemiyorsanız şayet dikkat edilecek olan bütün noktalara dikkat edin. Mekana, vücut tipinize, renklere ve başka birçok dış unsura. Bu unsurlara dikkat ettikten sonra şık ve güzel bir kına elbisesi seçebilirsiniz. 

Kına geceleri için bu geceyle özdeşleşen bir renk olan kırmızı bir abiye sizi o gece mükemmel gösterebilir. Siyah, gümüş veya altın aksesuarlar ile desteklenecek kırmızı bir elbise tabi ki doğru model seçimi ile kimi güzel göstermez ki. Yok ben gözleri kamaştıracağım derseniz sizlere yeşil bir abiye giymenizi öneririz. Bilindiği gibi yeşil renk kına kaftanlarının da en popüler renklerinden biridir.

Siyah renkten vazgeçmem diyenler için siyah renk her zaman asaletin temsilcidir ve kesinlikle size çok yakışacaktır. Bu renk bir elbiseye her türlü aksesuarı kombinlemek mümkündür. Abartı sevenler için tercihlerini kabarık bir elbiseden kullanmaları gerektiğini söylemeden geçemeyelim. Kapalı olan gelin adayları da kına gecelerinde kapalı bir abiye tercih edebilirler. Bu abiyeye uygun bir başörtüsü ile gelinlerimiz kınaya hazır.

Kına Gecesi Elbiseleri

Bilindiği gibi kına gecesi geleneklerimiz bir parçasıdır ve kına gecesi olmadan yapılan düğün sayısı oldukça azdır. Kına elbisesi abiye seçimleri de en az gelinlik seçimi kadar önemlidir. Kına kıyafetleri bilindiği üzere oldukça şatafatlı olarak vitrinlerde yerlerini almıştırlar. Kına kıyafetleri abiye modelleri de oldukça gösterişli oldukları için basit birkaç aksesuar ile şıklığınız tamamlanmış olur.