anne kız elbise
Uncategorized

Anne Kız Abiye

Günümüzün yeni trendlerinden olan anne kız kıyafetleri artık abiyelere de yansıdı. Doğum günlerinden, nişanlara, düğünlere ve daha birçok özel günlerde bu tarz kombinler daha çok görülmeye başlanır. Aslında çok ilgi çekici bir trend. Hatta yediden yetmişe kadar çok hoş bir görünüm oluşturur. Minik kızınızla özel bir günde ya da gündelik hayatta aynı olabilmek ya da düğünde yetişkin kızınızla… Her ikisi de kulağa çok hoş gelmekte.

Anne kız kombinleri abiyelere de uyarlanmış ve hatta çok da beğenilmiştir. Anne kız abiye modelleri olarak tercih edilmektedir. Tabi bu tarz bir seçim yaparken hem anne hem de kız çocuk düşünülmeli. İkisinin de yaşları ve tarzları göz önünde bulundurulmalıdır. Buna ek olarak da beklide en önemlisi vücut yapılarına dikkat edilmelidir. Her elbise her insana yakışmaz. Dolayısı ile hem annenin hem kızın vücut tipi analiz edilmelidir.  Yine çok önemli bir konu kuşak farkı bu da tarza yansır. Örneğin anne abiye modelleri genç kız anne modelleri ile farklılık gösterir. Ortasını bulmak lazım.

Anne kız abiyeleri hem rahat hem şık görünmelidir ki amaç da budur. Aynı zamanda takılacak aksesuarlar da özenle seçilmelidir. Omuz yapısı, göğüs ve kalça ölçüsü, boy uzunluğu kıstaslarına dikkat edilmelidir.

Anne abiye modelleri genelde sade, şık ve zarif seçilmelidir. Hem gözleri üzerine çekecek kadar iddialı hem ağır durmalıdır. Açık tarzda bir abiye ise eğer, ince tül ile kullanılabilir. Ya da bolero ile tercih edilebilir. Zarif gösteren aksesuarla da tamamlanabilir.

Gençler de biraz hareketli modeller seçilebilir. Yaşa uygun şekilde balık modeller ya da mini elbiseler olabilir. Aksesuarlar annelere göre daha renkli daha canlı modeller seçilebilir.  Seçim yaparken yaş olayına dikkat edilmeli çünkü seçilen elbise yaşından büyük göstermemeli.

Vücut hatları orantılı ise ki en orantılı vücut ölçüleri 90 60 90 dediğimiz ölçülerdir kıyafet seçerken vücuda yapışan modeller tercih edilebilir. Yaş küçük ise eğer yere uzanan kuyruklu tarz elbiselerden uzak durulmalı. Aynı şekilde derin dekoltelerde hoş durmaz. Üst kısmı çok hafif v yakalı ya da kayık yakalı olacak şekilde ya da üst kısmı düz bacak kısmında derin olmayan yırtmaca sahip elbiseler seçilebilir.